Mala ja kristallid – minu päris esimene väeehe

Kristallid on mind paelunud juba pikemat aega ja lõpuks on mul olnud võimalus nendega natuke lähemalt tutvuda läbi isikliku mala meisterdamise.

Mis on mala?

Mala ehk palvehelmeid on tuhandeid aastaid kasutatud abivahendina palvete lugemisel, loitsimisel ja meditatsioonides.

Mala, kui väekas kee, on suurepärane abiline, kui soovid ennast tundma õppida, tuua ellu harmooniat ja rahu, olla hetkes, luua selgust, armastust, ilu, küllust või just seda, mida sina hetkel vajad.

Mala koosneb 27, 54 või 108 põhielemendist, ühest suuremast helmest, mis sümboliseerib kõrgemat väge (guru, jumal, õpetaja) ja narmastikututist, mis kujutab tuhandeõielist lootost – puhtuse, tarkuse, arengu sümbolit.

www.klaarsus.com

Esimest korda jõudis mala minu teadlikusse suvel, kui käisin joogafestivalil Haapsalus ning uudistasin ka Klaaruse laadapesas. Alles hiljuti oli saates Hallo Kosmos! külalisteks Klaarsuse pere ning räägiti kristallidest, mandalatest, maladest (saadet saab kuulata SIIT) ja kui mul ühel hetkel karjäärinõustaja juures alateadvusest kerkis esile teadmine, et tahaksin tegeleda kristallidega, oli see isegi mulle üllatuseks. Minu kokkupuude kristallidega on olnud minimaalne ning ma ei tea praktiliselt mitte midagi.

Aga sellest hetkest teadsin ma, et tahan kindlasti minna mala meisterdamise töötuppa, et lähemalt tutvust teha selle põneva maailmaga ning samas meisterdada omale üks väekas ehe – mala.

Kuidas see väekus sinna ehtesse sai?

See on päris imeline protsess tegelikult – toetav õhkkond ja kõrge vibratsioon, mis on loodud kirstallide, helide, aroomide ning koosloomise teel. Istusime ümber imelise ja väeka mandala – kus ilutsesid küünlad ning kristallikobarad – sulgesime silmad, hingasime sügavalt sisse ja välja, lasime teadvusel rahuneda ning esitasime endamisi taotluse. Millist malat soovime, kuidas ja milles peaks ta meile abiks olema ning millist tuge me temalt soovime. Sellises poolmeditatiivses seisundis tundsin, kuidas energia on nii võimas, et pisarad valgusid mööda põski alla.

Ja kui siis omale kristallidest helmeid hakkasime valima, tegime seda vägagi intuitiivselt. Mina valisin kõigepealt välja oma guru helmed ja siis sellised väiksemad helmed, mis mind kõnetasid. Ma ei valinud neid kristallide omaduste, värvi, kuju või mingi muu omaduse järgi. Lihtsalt võtsin need kristallid, mis mind kõnetasid.

Kristalle ritta seades, lasin kätel neid lihtsalt tunde järgi järjestada. Ja kui tahtsin mingit konkreetset värvi või kivi teadlikult kuhugile sobitada, siis tunne ei olnud päris õige ja pidin ikkagi usaldama oma tunnetust ning lubama kõigil 108 kristallil oma koht helmeste jadas tunnetuslikult leida.

Minu jaoks oli huvitav, kuidas kogu see protsess oli nii intuitiivne, kõik kuidagi sujus – lihtsalt ja mänguliselt. Kui ma alguses ei teadnud, milliseid kristalle kasutan ja milline see mala oma välimuselt tuleb, siis lõpuks kui puhastatud ja õnnistatud mala mul kaelas oli, tundsin kui õige see minu jaoks on. Igal ühel meist selles grupis oli oma taotlus ja omanäoline mala.

Nad kõik olid imelised, ilusad ja omapärased.

Kui ma õhtul koju jõudsin, vaatasin kohe üle ka kõikide malas kasutatud kristallide tähendused ja omadused. Kristallihaldjate kodulehel (www.kristallihaldjad.ee) kristallide kirjeldusi lugedes tundsin, kui õiged kristallid on minu malasse “sattunud” ja just sellised, mis taotlust toetavad.

Minu poolvääriskividest, kristallidest mala-väeehe
Minu poolvääriskividest/kristallidest mala-väeehe laadimas, väge kogumas imeilusal ja võimsal mandalal.

Lisan siia nimekirja erinevatest minu malas kasutatud kristallidest ning nende omadustest. Soovi korral saab rohkem infot klikates kristalli nimel, mis viib algallikale, kust info pärineb. Enamik infot on pärit www.kristallihaldjad.ee kodulehelt.

KRISTALLID:

SMARAGD – lootuse, usu ja armastuse sümbol. Tarkuse- ja harmooniakivina ühendab ta mõistuse ja südame. Loob silla kahe armastava inimese vahel ning aitab hoida armastust ja truudust. Samuti aitab ta soovidel reaalsuseks saada.

KUUKIVI – rahulikkuse, õnne ja emotsioonide tasakaalu looja. Suurendab intuitsiooni, selgeltnägemise võimeid ja ühendust oma väega. Toetab inimestevahelist armastavat suhtlemist ja abistab naisi oma naiseliku veetluse suurendamises.

MÄEKRISTALL – meister. Nii seda kutsutakse. Mäekristalli puhastab ja tasakaalustab kogu energiavälja täiuslikku seisundisse – ühendab vaimse füüsilisega. Ennetab haigusi, toimib hingetervendajana ja häälestab kõrgemale juhatusele.

GRANAAT – aitab elada rõõmsalt, julgelt ja täiel rinnal. Tema energiad on väga külluslikud, keha ja elujõudu taastavad. Suurendab vitaalsust, enesekindlust ja tegutsemistahet. Samuti stimuleerib seksuaalenergia liikumist.

ROOSA KVARTS – peamine südamekeskuse ja armastusekivi. Ta puhta tingimusteta armastuse kristall, toob ellu armastust, harmooniat ja õnnetunnet. Annab lootust ja usku, ravib hingehaavu ja leevendab stressi. Roosa kvarts õpetab elama õnnelikult ja armastavalt läbi südame.

TSITRIIN – toob ellu päikselisust, rõõmu, positiivust ja rahu. Aitab saavutada edu, olla endaga rahul ja manifesteerida küllust. Loob emotsionaalset tasakaalu ja pakub leevendust rasketel eluhetkedel. Toetab vaimset kasvu ja aitab avalduda sisemisel tarkusel loomupärasel viisil.

LAAVAKIVI, SININE – tugevuse ja julguse kivi, mis aitab säilitada selgust, stabiilsust ja tasakaalu tormiliste elumuutuste keskel. Toetab emotsionaalset rahu, püsivust ja kannatlikkust. Võimendab heaolu- ja rahutunnet ning toetab loomingulisust. Ta on ka kaitsev kivi, mille pinnalt negatiivsus saatjale tagasi peegeldub. Suurendab viljakust.

TURMALIIN, MUST – võimas maandaja ja õnnelikkuse kivi. Suurendab vitaalsust, rõõmu ja positiivset suhtumist. Tugeva kaitsekivina kaitseb ta kahjulike energiate, psüühiliste mõjude ja elektromagnetkiirguse eest. Hajutab pingeid, hirme ja minevikuvalu.

AKVAAURA – vabastab piirangutest. Tervendab, puhastab ja rahustab aurat, vabastades stressi. Soodustab südamest tulevat suhtlemist, stimuleerib eneseväljendamist. Kaitseb psüühilise või psühholoogilise rünnake eest.

MALAHIIT – kaitseb ebavajaliku energia eest. Sümboliseerib liikumist, muutumist ja uuestisündi. On väga puhastava toimega, aitab vabaneda kõigel ebavajalikul, et uus saaks tulla. Tervendab südant ja aitab avaneda sinu tõelisel olemusel.

HEMATIIT – tugev maanduskivi ja energiate tasakaalustaja. Loob energeetilise kaitse, peegeldades tagasi ümbruskonnast tuleva negatiivse energia. Ergutab mõtlemist, mälu ja loogiliste seoste loomist. Suurendab enesekindlust ja tahtejõudu.

TÜRKIIS – kaitsev ja õnnetoov kristall. Tugevdab kõiki keha süsteeme, ülemeelelist taju ja ühendust vaimuilmaga.  Türkiis aitab elada oma elu terviklikult, saavutada edu armuasjades ja suurendada romantilist armastust. Julgustab sõnades end paremini väljendama.

HAULIIT – väga rahustava mõjuga, vaigistab mõttetegevust ja ärevust tekitavaid tundeid. On hea stressi ja viha leevendaja. Aitab üle saada kriitilisusest ja isekusest. Õpetab kannatlikkust ja aksepteerimist.

KRÜSOKOLLA – jumalanna energia vahendajana aitab suhelda armastaval viisil, elada läbi südame ja tunda end hoituna. Ta on üks võimsamaid tervenduskive, tal on äärmiselt rahustav ja organismi tugevdav mõju. Toetab meeste- ja naistevahelist suhtlust ja mõistmist.

TIIGRISILM – tuntud kui õnnetooja. Tema tugevad energiad annavad enesekindlust ja julgust otsustada, suurendavad tahtejõudu, väärikust ja praktilist meelt. Aitab soovidel realiseeruda ja luua rahalist küllust. Kaitseb teiste halbade mõtete eest. 

SUITSUKVARTS – väga kaitsev ja maandav kristall, mis toob nii psüühilise kui ka füüsilise kaitse. Ta lisab füüsilist jõudu ja aitab oma mõtteid ning ideid teostada. Ta aitab unistustel teostuda. Toob külluse, rikkuse ja õnne.

INGLIAURA – suurepärane aura puhastaja ning aitab luua kontakti inglite, vaimsete teejuhtide ja sisemise tasandi õpetajatega. Ta aitab meenutada eelmisi elusid ning saada teadlikuks oma selle elu vaimsest missioonist.

AMETÜST – väga rahustava ja harmoniseeriva mõjuga. Aitab tuua selgust, meelerahu, hea une, kaitseb, puhastab ja toetab pingelistel aegadel. Teda tuntakse kui meistertervendajat ja violetse kiire kandjat.

SODALIIT – toetab suhtlemist ja eneseväljendamist. Rahustab emotsionaalset ülitundlikkust ja toob sisemise rahu. Abistab sügavatest hirmudest ja kontrollimehhanismidest vabanemisel. Tema energiad võimendavad vaimseid võimeid, sünnipäraseid andeid ja tugevdavad intuitsiooni.

AHHAAT – suurendab sisemist stabiilsust ja meelerahu. Tema soojades ja kaitsvates energiates tunned end turvaliselt, kaitstuna ja kindlalt. Toob ellu pehmust, headust ja rahulikkust. Aitab üle saada rasketest olukordadest elus.

******

Lõpetuseks tahan öelda, et mina olen vaimustuses ning tean juba praegu, et lähen kindlasti taas omale väekat kristallidest malat meisterdama. Samuti soovitan soojalt seda toredat, meditatiivset ja kosutavat kogemust kõigile, kes tahavad omale tõeliselt isiklikku ja väekat ehet, mis toetab konkreetselt sind ja sinu vajadusi.

Suured tänud Leiele Klaarsusest (www.klaarsus.com) ning kõigile osalejatele, kellega koos selle toreda päeva veetsime. Samuti ka kristallihaldjatele, kes kristallide kirjeldused oma kodulehel www.kristallihaldjad.ee nii kaunilt ja toredasti on kirja on pannud.

7 thoughts on “Mala ja kristallid – minu päris esimene väeehe

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga