Aastavahetus – kui uus algus

Kätte on jõudnud selle kalendriaasta viimane päev. Ja kuigi aastavahetus on läbi aegade olnud uute alguste aeg,  ei juhtu ju südaööl tegelikult mitte midagi maagilist ning homme on päev nagu päev ikka.

Ja selligipoolest – kõik uued algused on põnevad – neis peitub potentsiaal, nad tekitavad elevust ning neid toidab meie kindel teadmine (või vähemalt lootus), et kõik siin maamuna peal on võimalik!

Just sellepärast on aasta lõpp minu meelest suurepärane aeg vaadata aastale tagasi ning hinnata oma elu erinevaid aspekte, et näha – kui kohal ja kui õnnelikud me tegelikult oleme, kui teadlikult me oma elu loome ning milline on olnud meie teekond oma unistuste poole.

Samuti on oluline tunnustada kõiki oma selle aasta saavutusi – kõike seda, mille üle head meelt, rõõmu ja uhkust tunned – nendeks võivad olla:

 • erinevad kogemused
 • tööalased saavutused
 • täidetud rahalised eesmärgid
 • isiklikud õnnestumised
 • rasked olukorrad, millega toime tulid vms.

Jagatud rõõm on topelt rõõm, seepärast soovitan oma saavutusi jagada mõne sulle lähedase inimesega. Ja kui tundub, et sul enam midagi ei meenu, siis saab kaaslane sind toetada ning küsida “Ja veel?” Sedasi võivad meenuda ka väiksemad pisasjad, mille üle uhkust tunda!

Jätka oma saavutustega “uhkeldamist” nii kaua, kui oled välja öelnud vähemalt viiskümmend asja, mille üle uhkust tunda!

Mina panen kirja vaid mõned oma 2015 aasta saavutused, mille üle mina uhkust tunnen:

Nüüd on sinu kord! Kirjuta kommentaaridesse vähemalt viis saavutust, mille üle sina uhkust tunned ja mille eest sa tänulik oled!

Aastavahetus on uus algus – võimalus maha jätta kõik see, mis enam ei teeni ja ei toeta, suunata oma fookus soovitule ning hakata teadlikult looma oma elu, samm-samm haaval.

Just selliselt nagu sina seda soovid!

2 thoughts on “Aastavahetus – kui uus algus

 1. Ma olen juba mõned päevad oma eelnevale aastale mõelnud ja minu tähtsamad asjad on järgmised:

  Alustasin oma blogiga
  Ostsime krundi
  Hakkasin suhkruvaba elu elama
  Korraldasin holistikute aastakokkutulekut
  Pidev eneseareng, mille käigus olen saanud paremaks inimeseks ja avastanud endas olevaid piiranguid ja neist vabanenud.
  Hakkasin julgema olla haavatav.

  1. Aitäh jagamast sinu jaoks tähtsaid saavutusi! Tundub, et sinu aasta oli täis mitmeid uusi alustamisi, sisemist kasvu ning arengut 🙂 Oled innustanud mind oma tegemiste ning kirjutistega. Elan sulle südamest kaasa ning soovin sulle kõike kaunist ka uuel (juba alanud) aastal!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga