Taassünnikursus Tanhit Ma Kali’ga

Need olid intensiivsed seitse päeva – meditatsioonid, praktikad, rituaalid, inimesed – avatud ja ehedad, haavatavad ja julged, soojad ja armastavad. Hingamine, tantsimine, nutmine, naermine, silmavaatamine, kallistamine, joogatamine, keskendumine, avanemine, lähenemine, avardumine. Mina – kõige selle keskel.

Kursusel kogetut on tõepoolest raske sõnadesse panna, sest need õpetused, mida Tanhit meiega jagas, jõudsid meieni läbi praktika, läbi kogemise ja läbi olemise. Kõik need seitse päeva viibisin ma kuskil teises dimensioonis – kõrgemas vibratsioonis. See olemine oli nii helge ja kerge ja ma tajusin selle reaalsuse võimalikkust ka “päris” elus, peale kursuse lõppu.

Selle transformeeriva protsessi käigus olin ma nii kogeja kui ka vaatleja ning vaatlejana nägin selle seitsme päeva jooksul oma põhilisi piiravaid käitumismustreid nii selgelt, et nende juurde tagasiteed enam ei ole. Kuidas edasi, eks seda näitab juba aeg.

Siinkohal tahaksingi jagada oma kolme põhilist taipamist:

Vali ise
Märkasin, et mitmete praktikate käigus jäin ma äraootavale positsioonile selle asemel, et valida omale paariline või näidata initsiatiivi. Mõistsin, et see suhtumine mõjutab reaalselt minu igapäevast elu ja seeläbi ka minu õnnetunnet ning rahulolu.

Ära jää ootama, mil keegi teine sind valib – ära oota teiste julgustamist, heakskiitu vms. Tee oma valikud ise ning vali seda, mis on sinu jaoks parim! Sedasi võtad sa tagasi oma väe ja vastutuse ning kasvatad usaldust ise enese vastu.

Õige hetk on praegu
Taaskord, läbi praktikate mõistsin, kui palju ma lükkan edasi enda jaoks olulisi asju – jään ootele, ootama õiget hetke. Tegu võib olla kas lihtsa küsimuse, eneseväljenduse või elulise otsusega, mida lükkan edasi kas kartusest, hirmust või viisakusest. Aga õige hetk ei oota – ta on just siin ja praegu!

Ela oma tões
Ole see, kes sa päriselt oled – ole avatud ja ole haavatav, sest ainult nii saab sinu elu energia liikuda vabalt, takistusteta. Elades enda jaoks ning oma tões, muutume kanaliks jumalikule loovusele – eluvoole, mis meid kannab ja hoiab, kui me vaid usume ja usaldame. Väljendades seda loovust läbi oma olemise, hingamise, rääkimise, kirjutamise, liikumise  – oleme me vastupandamatult ilusad! Ma tean, sest ma olen seda näinud. Ma olen seda kogenud.

Nii palju oleks veel öelda ja jagada aga lõpetuseks võib kokku võtta, et see taassünni kursus Tanhit ’iga andis minu jaoks hetkel ühe suurima kingituse – TEADLIKKUSE – ja kindlasti osalen järgmisel taassünnikursusel ka!

2 thoughts on “Taassünnikursus Tanhit Ma Kali’ga

  1. Pingback-viide: Allasurutud viha | HELGUS

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga