Sinine esmaspäev

Täna oli minu jaoks kohe tõeliselt raske sinine esmaspäev.

Viimased neli päeva veetsin ma maal, oma kaunis mereäärses kodukülas – eemal linnamürast, liiklusest, inimestest, erinevatest üritustest, kohustustest. Ma lihtsalt olin ja tegin seda, mis parasjagu rõõmu pakkus – käisin mere ääres ja ilusas männimetsas, tegin süüa ja küpsetasin kooki, käisin saunas, korrastasin aeda ja toimetasin seal kus vaja – ikka rõõmu ja tänutundega! Suure osa ajast veetsin päikese eest varjus meie suure pärnapuu all ning lihtsalt olin. Mõtisklesin ja kirjutasin, jõin kohvi ja jutustasin. Seal suure pärna all. See oli lihtsalt nii võrratult mõnus, nagu suur ja soe kaisukalli.

Pühapäeval sõites pikas autodekolonnis linna poole mööda suurt maanteed mõtlesin endamisi, kui enesehävituslik see ikka on – mu hing ihkab maale, aga pean minema linna, tööle.

Lisaks kõigele oli tänane päev täis rutiinset kleebi ja lõika stiilis käelist tegevust, aga see oli tegelikult suurepärane võimalus tunnetada antud olukorra „tõsidust“ ning ka seda, mis on minu jaoks tegelikult oluline, mida ma päriselt tahaksin teha ja kuidas, kellega ma oma aega ja elu sooviksin jagada ning kuidas ma saaksin luua rohkem rõõmu, helgust ja harmooniat oma ellu.

Mulle meenus üks idee.

Idee, mille elluviimiseks puudus mul aasta tagasi igasugune julgus ja enesekindlus. Täna ma tunnen, et pean astuma järgmise sammu. See ei tundugi enam hirmutav, pigem õige ja loomulik! On aeg hakata teadlikult looma oma elu edulugu, just sellisena nagu ta on. Üks samm korraga, oma sisemist kompassi kuulates.

Enesearmastus on see, kui kuulad oma soove ning tegutsed neid impulsse kuulates. Kõik soovid on õiged ja läbikukkumisi ei ole olemas!

Millised on sinu kogemused ideede elluviimisega ning oma elu/edu teadliku loomisega?

P.S. lisan siia ka mind kõnetanud ning selle postituse lõppu hästi sobiva Sunara FB postituse:

Astu välja oma mugavustsoonist
See võib tunduda hirmutav
Aga see pole hirmsam
iseenda väiksena hoidmisest
ja enda kasvamise takistamisest.
Leia endas jumalanna,
kes sa alati olnud oled
ja luba tal sirutada ja särada.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga