SELGUS ja VABADUS – 1. nädal

On oktoobrikuu keskpaik ja just nüüd on suurepärane hetk teha üks põgus ülevaade käesolevast aastast ning võtta endale piisavalt ruumi ja aega, et mõelda-tunnetada, milliseks võiks kujuneda järgmine aasta.

Tavaliselt mõtisklen ma nendel teemadel aasta lõpus, detsembri teises pooles, siis kui jõulud on peetud ja minu fookus on täielikult uuel aastal.

Seekord aga üllatas Universum mind Danielle LaPorte “Free & Clear” 6-nädalase programmiga, mis mind kõnetas ja mis on mind viimase kahe nädala jooksul põnevate sisekaemusteni juhatanud.

Danielle LaPorte - Free & Clear
Danielle LaPorte – Free and Clear www.daniellelaporte.com/freeandclear

Nagu ülevalolevalt pildilt näha, siis igal nädalal on oma teema. Igal teemal on omad harjutused ja lisaks ka FB live (saab ka järgi vaadata), kus Danielle mõtestab lahti antud harjutsed ning lisaks jagab ka oma kogemusi ja mõtteid seoses antud teemaga.

Ma tegelikult ei plaaninud sellest 6-nädalasest kogemusest kirjutada kuna see on üsna isiklik protsess aga täna, teise nädala harjutusi tehes, kogesin nii ilusat taipamist, et kohe pidin seda 6-nädalast programmi ka sinuga jagama.

Alustan siis algusest.

Nädal nr. 1 – TAGASIVAADE (vaata originaalpostitust – RETROSPECTION)

Ülesandeks oli kirja panna 4-5 minuti jooksul selle aasta kõik kõige positiivsemad + rahuldustpakkuvamad hetked ja olukorrad. Siinkohal on oluline keksenduda ainult positiivsele ja kirja panna kõik, mis nende 4-5 minuti jooksul esile kerkib, ilma igasuguse filtri või ajapikenduseta.

Minu kõige positiivsemad hetked ja olukorrad olid järgmised (panen kirja kõik täpselt sellises järjestuses nagu mul harjutust tehes tuli):

 • Naistepuna naistelaager (LINK)
 • Klaarsuse mala punumise video tegemine (LINK)
 • Vanematega veedetud aeg
 • Abikaasaga maal toimetamine sh. isa abistamine meie maamaja renoveerimisel
 • Selle aasta esimene suplus meres
 • Endaga kontaktis olemine
 • Blogimine
 • Minu postitusi jagati – Uuskasutuskeskus jagas postitust Suurpuhastus konmarie meetodiga vol. 1 ning Bio4You jagas minu postitust Menstruaalanum päästab päevad!
 • Üks minu punutud maladest leidis omale kandja (teised malad leiad SIIT)
 • Joogafestivali külastamine Liisa ja Mariega
 • Hästi armas ja südamlik sünnipäevakohtumine onutütardega
 • Hommikugong Pesas hommikul kl. 6

Need olid esimesed asjad, mis mulle pähe tulid ja 4-5 minutit oli igati sobiv aeg, et just kõik see kõige olulisem pinnale saaks ujuda ning meelde tulla.

Järgmisena tuli otsida antud nimekirjas sarnasusi, mustreid. Kui mina oma nimekirja vaatan, siis näen väga selgesti, et minu jaoks on olulised inimsuhted, ehedus, südamlikkus ja tõeline connection. Samuti on minu jaoks tähtis tunnustus – see, et teen enda jaoks õiget asja ja see läheb ka teistele korda.  Looming ning eneseväljendus. Iseenda väes ja keskmes olemine – oma tahte järgimine, ka siis kui see on ebamugav, sest see annab tohutult väge ja loob rahulolu iseendaga.

Mõtteainet annab kindlasti ka see, mis sinna nimekirja ei jõudnud.

Peale seda tuli mõtiskleda/ kirja panna kõik see, mis oli minu jaoks päriselt oluline. Ehk siis see, mis mind tõeliselt rõõmustas, pani uhkust tundma, pakkus elevust, avardas või viis mind miskitpidi oma eluteel edasi.

Ma vaatasin oma nimekirja ja mõtlesin veelkord aastale tagasi. Kõige olulisemaks sai iseendaga kontaktis olemine, oma soovide/ vajaduste kuulamine ning nende ajel innustunult tegutsemine. Teine oluline teema minu jaoks oli tõeliselt ehe ja tähenduslik kontakt teise inimesega – suhted. Loomulikult oli tähtis koht loomingul – blogimine ja hetke jäädvustamine foto või videona. See, mis nimekirjast välja jäi aga mis mind terve suve jooksul särama pani oli naiselikkus – olin heas kontaktis iseendaga, tundsin ennast ilusa, vaba, rahuloleva ja naiselikuna. Naistepunal said metafoorilised alukad tulle visatud, õekestega ümber lõkke tantsitud ja see mõnus energia saatis mind terve ülejäänud suve.

Seejärel tuli valida enda jaoks praeguse aasta tipphetkedest ajendatuna viis asja, millele järgmisel aastal keskenduda. Ikka selleks, et tuua oma ellu rohkem rõõmu, sära ja tähendust.

Ma ei osanud ühtegi konkreetset eesmärki kirja panna aga minu lähtepunktideks on:

 1. loovprojektid
 2. rohkem kvaliteetaega pere ja sõpradega
 3. oma aja ja ruumi prioriteediks seadmine
 4. naisteringides osalemine
 5. pühendumine

Nendest märksõnadest ajendatuna saan ma teha paremaid ja teadlikumaid valikuid.

Mulle väga meeldisid esimese nädala harjutused, sest need aitasid fookuse tuua kõigele sellele, mis on sel aastal olnud hea ja positiivne ning lubada endal seda kõike teadlikult luua ka järgmisel aastal.

Kui päris aus olla, siis mina olin veidi üllatunud oma nimekirjast aga need mustrid ja minu jaoks olulised asjad kinnitasid vaid seda, mida ma ei olnud endale varem teadlikult teadvustanud.

Kui sinagi soovid kaasa teha selle 6-nädalase “Free and Clear” programmi, siis mine Danielle LaPorte kodulehele www.daniellelaporte.com ja vaata kindlasti ka tema FB live videosid SIIN.

Mina vaatan tavaliselt kõigepealt ära video ja siis teen läbi harjutused. Kõik kokku võtab aega maksimaalselt tunnikese. 

Anna teada, kui otsustad ka antud programmi kaasa teha, siis saame edaspidi mõtteid ja kogemusi vahetada. Kõike kaunist sulle, ilus hing!

 

2 thoughts on “SELGUS ja VABADUS – 1. nädal

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga