SUURPUHASTUS – konmari meetodiga vol. 1

Olen varemgi kogenud korrastamise elumuutvat väge, kuid seekord tundisn, et tahan minna korrastamisega eriti sügavuti – teha seda põhjalikult ja laiaulatuslikult – lisaks riidekapile korrastada ka kingariiul, raamaturiiul, köögikapid, sahtlid erinevate kaustikute-märkmikute-päevikutega, aruvtifailid ja muu pudi-padi, millele ei ole varem oma aega ja tähelepanu eriti pööranud.

Kuna varasemalt ei ole minu koristusmeetodid kuigi efektiivseks osutunud, otsustasin seekord abi otsida professionaalilt – Marie Kondolt, kes on rahvusvaheliselt tuntud tänu oma korrastuskunstile.  Ostsin tema raamatu Jaapani korrastuskunst. Korrastamise elumuutev vägi paar nädalat tagasi ja ahmisin pool sellest kohe sisse.

Eelmisel nädalavahetusel otsustasin ette võtta riided. Aga juba neid kapist välja võttes mõtlesin, et kuidas ma ikka need Uuskasutuskeskusesse ära viin? Need olid ju ilusad, kvaliteetsed ja korras rõivad – mõnda riietuseset ei olnud ma isegi kordagi kandnud. Kuhjasin kõik riided voodile ja hakkasin järjest lappama. Algus oli raske.

HELGUS: riidekapp korda
Kõik minule kuuluvad rõivad, enne sortimist.

Viimasel ajal olen silmitsi seisnud oma otsustusvõimetusega – mul on olnud väga raske mingeid otsuseid teha. Ma justkui ei taha otsustada ja põhjusi olen leidnud kaks:

  • kui see otsus ei ole minu endaga kooskõlas
  • kui ma ei taha oma turvatsoonist välja astuda

Korrastuse alguses oli voodile kuhjatud 145 riideeset (va. pesu ja sokid) ning lõpuks jäi alles nendest vaid 63. Üle poolte oma riietest sortisin ma välja ning Uuskasutuskeskusesse läks neli kotitäit rõivaid. Mul on nii hea meel, et nüüd on ka Arsenali keskuses võimalik taas-uuskasutada!

HELGUS: riidekapp korda
Riideesemed, mis peale sortimist alles jäid.

Mu riidekapp sai korda!

Mul ei ole üleliigseid rõivaid. No kui päris aus olla, siis mõned asjad oleks võib-olla veel ära andnud aga mingi hetk tekkis tunne, et ma ei saa – midagi on ju vaja selga ka panna!

Eile võtsin ette raamatud, mida leidus nii kapis kui mitmes reas raamaturiiulil. Kokku oli 102 raamatut, suurem enamus nendest läheb teisele ringile. Koju jääb vaid 42 kõige lemmikumat raamatut.

HELGUS: konmari
Minu raamatud ja ajakirjad, enne sortimist.

Raamatud, mis mulle hetkel kohe eriti rõõmu pakuvad:

Samuti kogusin kokku kõik oma ajakirjad – 21 Sensat, kaks Anne&Stiili ja üks Mari.

Mõtlesin, et teen omale visioonikaardi ja kasutan selleks Sensa ajakirju – aga seal oli ikka nii palju huvitavaid artikleid ja inspireerivat pildimaterjali, et ei raatsinud ühtegi ajakirja puruks rebida. Samuti ei suutnud ma neid ära visata.

HELGUS: ajakiri sensa
21 Sensat – terve 2016 aasta jagu, plus mõned 2015 ja 2014 ajakirjad.

Panin need kappi ära usus, et sirvin need ajakirjad veelkord läbi ja loen põnevamad artiklid uuesti üle aga olgem ausad, mingi hetk peavad nad minu juurest edasi liikuma. Tõenäoliselt ka Uuskasutuskeskusesse – mul on nii hea meel, et on olemas koht, kuhu saab viia kodus kasutult seisma jäänud asjad, mis võiks kellelegi  rõõmu pakkuda.

HELGUS: raamaturiiul

Kui ma vaatan oma riidekappi ja nüüd ka raamaturiiulit, siis ruumi on justkui juurde tekkinud, õhku on, silm puhkab ning mõtetes on selgus.

Veel on oma järge ootamas mitu sahtlitäit paberimajandust, ehted, jalanõud ja senimentaalse väärtusega asjad. Failid ja fotod. Köögikapid ja kosmeetika muidugi ka.

Hetkel võin vaid ette kujutada, kui hea tunne võib olla kui kodus ja elus ümbritsevad ainult need kõige armsamad, mõnusamad, vajalikumad ja head tunnet tekitavada asjad.

Tean, et paljudel on sellel aastavahetusel kuidagi eriliselt kraamimine käsil – soov vabaneda nii kolast kui vanadest energiatest, harjumustest ja mõttemustritest, mis enam ammu ei teeni ja luua oma ellu rohkem helgust, küllust ja tasakaalu.

Tegelikult on kogu see kraamimine minus pinnale toonud segaseid tundeid ja tugevaid emotsioone. Nii, et kraaminine jätkub …

Millised on sinu aastavahetuse energiad olnud?

7 thoughts on “SUURPUHASTUS – konmari meetodiga vol. 1

    1. Kati, tänud kirjutamast! Ma just mõtlesin, et kas ajakirju võiks ka viia 🙂 Soovin sulle kõike kaunist ning imelist uut aastat!

  1. Kondo on imeline! Mind mõjutas see raamat väga. Riietest vabanemisega pole mul kunagi raskusi olnud, olen juba varem nende puhul Kondolikku mõtteviisi kasutanud. Raskem oli võtta ette see järgmine samm ja vabaneda nö kultuurist. Mul pole kodus enam ühtki raamatut ega CD/DVD. Lisaks sellele vabanesin ka kõigist oma tunnistustest, diplomitest, kirjalikest mälestustest. Pean tunnistama, et ka see polnud minu jaoks raske. Sattusin sellest äraviskamisest pigem sõltuvusse, mis pole ka just parim, nagu äärmused ikka. Aga oi, kui vabastav see kõik oli!

    1. See on küll põnev! Ma ei kujuta hetkel küll ette nii põhjalikku korrastust aga mõte nii lihtsalt (loe: asjavabalt) elada mõnes mõttes paelub. Isegi väga! Aitäh inspireerimast ?

  2. Pingback-viide: Teadlik elustiil | HELGUS

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga