Mul läheb hästi, tänan küsimast!

On suvi, ilm on imeline ja mul on võimalus puhata! Eemal hullutavast linnakärast ning tavapärasest rutiinist.

Tegelikult tunnen aga rahutust ja rahulolematust. Rahulolematust iseenda ning oma eluga.

Vaikuses on võimalus seista silmitsi oma mõtete ning tunnetega ning vaatlejana olla enesega aus. Iseenda ja oma valikute suhtes. Olen oma elus teinud konkreetseid valikuid teadlikult, kuid suuremas plaanis on asjad  lihtsalt kuidagi juhtunud.

Siit ka see rahulolematus – kui mina ei ole valinud, siis on keegi teine selle valiku minu eest ära teinud. Võtame näiteks kasvõi mingid ühiskonna normid, mille järgi me elame – kes ütles, et nii peab ja millal me hakkasime neid valikuid normina aktsepteerima?

Viimasel ajal tunnen kuidagi eriti teravalt, kuidas kõiksugu raamid, normid ja reeglid suruvad ja ahistavad mind. Tahaksin teha asju teisiti! Aga ma kardan – kardan tundmatust, kardan läbikukkumist, kardan tõrjutust. Pealegi, ma ei tea, mida ma tahan ja isegi kui õige suund on käes, siis vanad harjumused hoiavad mind paigal nagu raske ankur mere põhjas.

Kõlab üsna morjendavalt aga õnneks mitte lõplikult.

Eile õhtul antud olukorra üle pead murdes taipasin miskit, mis on tegelikult ju ilmselge!

Minu väline maailm peegeldab minu sisemist maailma.

Ja kuna see teadmine on mind ka varasematel kordadel aidanud keerukatest olukordadest välja (ning seeläbi minu usku külgetõmbeseadusesse veelgi kinnitanud), siis jäigi küsimuseks – mis on see, mis minu tähelepanu siis vajab?

Üllataval kombel tuli vastus kui iseenesest – enesearmastus.

See tegi isegi natuke nalja, arvestades minu pea poole aasta tagust projekti – aastajagu enesearmastust (vaata blogi postitust SIIT) ning mis juba mõne nädala pärast peale algust unustuste hõlma vajus.

No mis siis ikka. Kui enesearmastus on see, mis minu tähelepanu vajab, siis tuleb pühenduda. Päriselt. Seekord toetab seda pühendumist ning fookust ka teadmine, et antud hetkel on enesearmastus ainuke asi, mis mind minu teekonnal edasi saab viia. Miski muu ei ole aidanud.

Tõenäoliselt tuleb selleteemalisi postitusi veelgi ning kui kellelgi on nõuandeid või näpunäiteid, siis ootan suurima rõõmuga teie tagasisidet kommentaarides!

P.S. Tegelikult läheb mul hästi, päriselt ka!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga