Orhideed vol. 3

Kirjutasin novembris paar blogipostitust (Kaks ja pool orhideed, Väärisdendroobium ja Orhideed vol. 2), mille keskmes olid minu orhideed. Täna tahtsin väikese vahekokkuvõtte teha ning kirjutada taas ühe orhideeteemalise postituse.

Kuuking

Kui peale ümber istutamist hakkasid juured mädanema liigse niiskuse tõttu, siis ühe korra istutasin oma taime veelkord ümber. Puhastasin ära kõik vettinud juured ning minu suureks lohutuseks olid taimel kasvamas ka mitmed uued ja terved juured. Need olid küll väikesed, kuid pealtnäha jõudsalt kosuvad. Üks juur jäi õhujuureks ning tema on aja jooksul koledaks muutunud .. kortsus ja kuivanud, seega tulevikus ma siiski õhujuuri enam mulda ei sunniks.

orhideed - kuuking

Õnneks on taimel kasvamas ka kaks uut õhujuurt, mis näevad väga ilusad välja!

orhideed - kuuking
Ilusad ja terved hõbedased õhujuured, mille tipud on kenasti rohelised.

Samuti on kasvanud uus leht ning üks on veel tulemas, samas kui ühe närtsinud lehe olen juba ära lõiganud ja tundub, et veel üks on kortsumas ja vananemas. Ma ei tea mida teha õievarrega, kuna see on päris suur ja jõuline, aga ma pole kindel, kas ta enam õitsema hakkab.

orhideed - kuuking
Lehtede vahelt paistab üks imepisike lehe tipp.

Keiki’ga ei ole lood kuigi head … juured ei ole kasvanud, on koledaks muutunud ning lehed on närtsimas. Arvan et probleemiks on see, et ma ei saanud juuri mulda pista, kuna need nii harali on. Samas peaksin ikka proovima kasvava kuu ajal uuesti see taim mulda istutada. Siiani on ta lihtsalt mulla peal elanud.

Dendroobium

Minu väärisdendroobium õitses sel talvel, mille üle mul oli väga hea meel aga tal oli vist kõigest kolm õit. Ja kui ma kirjutasin, et kõik lehed hakkasid novembris kolletuma ja kukkusid ära, siis tänaseks ei ole ühtegi lehte asemele kasvanud. Alles on vaid roots.

orhideed - dendroobium

Küll aga on taime kolm noort kasvu päris suureks kasvanud ning nende küljes on kokku SEITSE keiki’t!

Kuna kuukinga lapsukese võtsin taime küljest liiga vara ära, siis dendroobiumi keiki’del lasen veel kasvada ja kosuda ning nende juurtel jõudu koguda. Lisan siia ka pildi, siis on kohe näha, millised need keikid on ning milliseks on minu taim ise muutunud.

orhideed - dendroobium
Need väikesed juured ongi keiki’de juured.

Peangi järgmiseks uurima, mida edasi teha – sest ühel hetkel pean hakkama neid pisikesi keiki‘sid mulda istutama ning tahaksin väga, et nad ilusateks, suurteks ja terveteks taimedeks kasvaksid, mis ühel päeval loodetavasti ka kenasti õitsema hakkaksid.

Üks orhidee on veel minu juurde tee leidnud – mini kuuking. Tema eest hoolitsemine peaks olema väga sarnane tavalisele kuukingale ainult, et seda võiks veidi tihedamini kasta ning ta armastab rohkem sooja.

orhieed - kuuking

Kindlasti kirjutan ma veel oma nupsudest ning kuidas neil läheb, mida ma nende ja nende hooldamise kohta õppinud olen ning mõne pildi lisan ka!

Seniks aga kõike kaunist!

One thought on “Orhideed vol. 3

  1. Sa oskad oma nupsudega väga hellalt ja hoolivalt ringi käia. Nii tore on seda kõrvalt jälgida. Mina olen oma kuukingakestele siiani väga pragmaatiliselt lähenenud. kes õitsema hakkab, selle tõstan nähtavamale kohale ja kui õitsemise lõpetab, siis vahetan uue õitsejaga kohad. Naljakas on aga see, et neil oleks nagu omad kokkulepped, millal keegi õide puhkeb. Ikka kaks korraga ja ülejäänud kolm siis kas puhkavad või on just õitsemist lõpetamas.
    Toredat kasvamist:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga