Intuitiivne elamine?

Sellel nädalal on mulle silma jäänud Elisa Orase postitused intuitiivse toitumise kohta Instagramis (@followtheintuition) ning mind kõnetasid need postitused väga. Intuitiivne toitumine on tegelikult hästi loomulik, sest see on toitumine oma kõhutunde järgi.

See pani mind mõtlema, miks me ei võiks ELADA oma kõhutunde järgi – intuitiivselt, õnnelikult?

Teha parasjagu just seda, mida kõige enam vajame – olgu selleks siis puhkus, jalutuskäik looduses, sport, hingekosutav vestlus sõbraga, aktiivne panustamine oma unsitustesse, mitte midagi tegemine või hoopis midagi muud, mis on meie jaoks vajalik ja oluline. Päevad ei ole vennad ja meie vajadused ning soovid muutuvad päevast päeva ning iga hetk meie elus on erinev.

Oleme harjunud elama oma elu harjumuspäraselt mingi meie poolt paika pandud ajakava järgi, justkui autopiloodil (nt. argipäeval: äratus, hommikusöök, töö, trenn, õhtusöök, arvuti/teler, magamine vms).

Kuid kas meie ellu mahub veel imet ja imetlust, rohkem rõõmu ja naudingut?

MAHUB! Kuula vaid oma sisetunnet ja tema juhib sind õiges suunas – ime ja imetluse, rõõmu, naudingu, külluse, õnne, vaimustuse ja armastuse suunas.

Mina pean tunnistama, et sisetunde kuulamine ning selle järgi tegutsemine on minu jaoks olnud üsna keeruline, ikka avastan end mingeid asju harjumusest, kohusetundest või kohustusest tegemas.

Aga nüüd kui mul on olnud aega olla, olen jõudnud mõtiskleda ning proovinud kuulata rohkem ka oma sisehäält ning selle järgi ka tegutseda.

Kui päris aus olla, siis ka kõige pisemad asjad on pakkunud mulle kordades rohkem rõõmu ja rahulolu kui olen järginud oma sisetunnet ning selle ajel tegutsenud.

Näiteks eile, kui nautisin imehead kalarooga kohal olles, kiirustamata ja tänutundes ning lõpetasin söömise siis, kui oli tekkinud mõnus küllastumise tunne. Tavaliselt oleksin ma juurde võtnud, üle söönud ning hiljem halva enesetunde käes ka veel süüdki tundnud.

Või täna, kui ma paduvihmas otsustasin raamatupoodi minna, sest mul tuli tunne, et mul on vaja Jaana Ojakääru raamatut “Loova elu teejuht”. Ma ei olnud seda raamatut varem sirvinud ega käes hoidnud, ma ei teadnud selle raamatu kohta midagi peale selle, et seal on mingid loovuse praktikad kirjas. Ma ei olnud lugenud selle raamatu kohta mingeid soovitusi ega kommentaare ning mul tegelikult ei olnud üldse plaanis seda raamatut osta.

Aga siin ma nüüd olen, õnnelik ja enesega rahul, sest see on just SEE raamat, mida hetkel vajan.

See raamat haakub väga hästi minu eesmärgiga proovida elada intuitiivselt, oma sisetunde järgi.

Ja kui ma praegu mõtlema hakkan, siis haakub intuitiivselt elamine ka minu väeehte taotlusega (LINK). Kas kokkusattumus? Ma ei usu.

Aga nüüd, jooksutossud jalga ja Kalamaja parki sörkima!

One thought on “Intuitiivne elamine?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga