Kui seisad silmitsi kaotusega

Viimased kümme päeva on olnud hästi intensiivsed ning stressirohked. Vale diagnoos, millele järgnes võidujooks ajaga, mitmed vereülekanded, erinevad ravimid, unetud ööd ning lõpuks leppimine ka kõige hullemaga.

Õnneks on meie neljajalgne pereliige tagasi kodus! Ta ei ole veel väljaspool ohtu, kuid olukord on praeguseks stabiliseerunud ning tema vereanalüüsi tulemused annavad meile lootust.

Ma ei ole kunagi varem taolises olukorras olnud, kuid see emotsioonide intensiivsus on mulle juba varasemast tuttav – see on kaotusevalu. Millegi lõpp.

See olukord raputas mind tõsiselt, tekitas palju küsimusi ning pani elule veidi teise pilguga vaatama ning ümberhindama seda, mis on elus tõeliselt oluline ning väärtuslik. Paljud asjad tundusid korraga nii tühised ja mõttetud. Samas tajusin ka seda, et olen elanud justkui varjuelu – nii palju asju, mida olen alati tahtnud teha aga mingil põhjusel ei ole veel teinud. Kahetsus, et ma pole rohkem elu nautinud, naernud, lõbutsenud, reisinud ning teinud rohkem seda, mis mulle meeldib ning mis mind õnnelikuks teeb.

Kui ma vaatan oma neljajalgset sõpra ja pereliiget, siis minu südant täidavad järgmised mõtted:

  • Elurõõm ja mängulisus
  • Sisemine sära, mis kiirgab kaugele ja puudutab hellalt kõiki kaaskulgejaid
  • Piiritu rõõm ja armastus
  • Ise olemine ning oma tahtmise järgi tegutsemine
  • Seiklushimu, mis viib üha uutele radadele maailma avastama
  • Siirus ja ehedus, mis võidavad südameid
  • Südantavardav helgus, mis ongi kõigi olemus

Ta on kõike seda ja enamgi veel. Ta on tõeline päikesekiir ning on mulle tõeliseks eeskujuks. Ja kui varem ma lihtsalt imetlesin teda, siis nüüd ma teadvustan endale, et ta on tulnud kõike seda ka mulle õpetama.

Tänu sellele mõistmisele on mul tekkinud soov oma elus veidi ümberkorraldusi teha … vabaneda mürast ning kõigest sellest, mis mind enam ei teeni. Lahti lasta piirangutest ning keskenduda sellele, mis mind päriselt õnnelikuks teeb, luua ja lubada oma ellu rohkem seda, millest mõtlen ja millest unistan. Et nautida elu koos oma neljajalgse sõbraga!

 

2 thoughts on “Kui seisad silmitsi kaotusega

  1. Lugesin seda postitust mitu korda järjest ! Nii suure mure pealt ja otse südamest kirjutatud! Siin saab ja peab ainult positiivne lahendus olema, olgu see ükskõik kui suur ime:) Hoian teile pöialt!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga