Vaikusest sünnivad vastused

Hakkasin eile lugema Teal Swan’i uut raamatut “Shadows Before Dawn“ ja ilmselgelt kuna tegu on paeluva raamatuga, unustasin end poole ööni lugema. Raamat ise koosneb kahest osast – Teal Swan’i enda loost ja teekonnast ning praktilistest harjutustest, mida saab iga üks oma elus iseseisvalt rakendada.

Raamatu fookuses on enesearmastus ning see sundis mind silmitsi seisma ka oma valikutega – kas ma ikka elan oma heaolu esmakohale tõstes, kas ma elan ennast armastavalt?

Aasta alguses tekkis mul mõte pühendada 365 päeva enesearmastusele (selle kohta saab täpsemalt lugeda SIIT), kuid nagu uusaasta lubadustega vahel ikka juhtub, jäi see mõte kõigest mõtte tasandile.

Täna hommikul, kui lubasin endale ühe mõnuse mitte-midagi-tegemise päeva, tekkis ruum ja võimalus sündida küsimusel „mis mind siin elus siis ikkagi tagasi hoiab?“ Tundsin tugevat vajaduset endasse sukelduda, olla vaikselt ning lubada vastustel tulla. Enne veel kui jõudsin lõdvestuda ning meditatsiooni seisundisse minna, hakkas vastus mu peas end kordama  justkui katkine plaat – „teiste ootused/nõudmised minule“. Ma ei saanud aru, kuidas saavad teiste ootused mind tagasi hoida ja kui ma hakkasin seda sügavamalt uurima, mõistsin, et ma valideerin end läbi teiste inimeste ehk minu identiteet on seotud teiste inimeste arvamuste, ootuste, nõudmiste ja heakskiiduga.

Aga kes ma siis olen, kui keegi ei ütle enam, milline peaksin olema, kuidas käituma ja mida tegema. Mis siis, kui ei peakski enam teiste heakskiidu nimel elama?

Miks ma sellest kirjutan? Sest mäletan veel väga hästi, kuidas heakskiit ja armastus tuli välja teenida – olles „tubli laps“ ja tehes just seda mida sinult oodati – nii kodus, koolis kui ka ühiskonnas tervikuna. Selle nimi on tingimustega armastus, mis piirab ja murrab ja mulle väga meeldib, kuidas Teal Swan oma raamatus seda lahti seletab, miks see kõik nii on.

Meie elu on nagu puzzle, mida paneme kokku ilma, et teaksime, milline see lõpptulemus välja nägema peaks. Meie ainsaks teejuhiks on meie enesetunne – kas see, mida me teeme tekitab meis hea tunde ning on meie jaoks ennast armastav või mitte?

“Self love is the root from which everything grows” – Teal Swan

Lisan siia lõppu raamatut tutvustava video ning ise jätkan lugemist sealt, kus eile pooleli jäi 🙂

One thought on “Vaikusest sünnivad vastused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga